35mm Eski makine filmlerinizi kolayca telefonlarınıza aktarabileceksiniz. Kodak yeni mobil film tarayıcı

0
94

Plastikle mücadelenin yapıldığı günümüz zamanında, bazı firmalar kartonu tekrar yaygın bir yapı malzemesi haline getirmeye çalışıyor. Örneğin Google Cardboard , telefonunuz için en popüler VR kutusundan biri olmaya devam ediyor. Bu gibi ürünlere yeni bir ürün daha eklendi. Kodak yeni Mobil Film Tarayıcılarını yapmak için karton kullanıyor.

Eski dönemde çekilen 35mm filmli makinelerle çektiğiniz görüntüleri digital ortama ( telelefona,bilgisayara ) aktarmak hiçte kolay değildir. Bunu çok kolay hale getiren piyasada ürünler mevcut, fakat çoğunun fiyatları çok yüksek olduğu ve pratikliği olmadığı için çok fazla kişi tarafından talep görmüyor.

Kodak Mobil Film Tarayıcısı hem fiyatıyla hem doğa/çevre koruyucu özelliği ile hemde taşınabilir olmasıyla çok fazla ilgili ve talep görecek gibi.

Elinizdeki eski 35mm lik filmleri Kodak Mobil Film Tarayıcı içine koyup telefonunuz ile bağlantı kurarak filmdeki tüm fotoğrafları çok kolay bir şekilde telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Evet yanlış duymadınız telefonunuza 🙂

 

Kodak Mobil Film Tarayıcının  LED arka ışığı eski 35mm filmlerinizi ve slaytlarınızı aydınlatırken, özel KODAK Mobil Film Tarayıcı uygulaması akıllı telefonunuzun ekranındaki her şeyi kontrol etmenize olanak tanıyor. Fotoğrafları kırpabilir, döndürebilir, instagramdaki gibi filtreler uygulayabilir ve paylaşabilirsiniz. 

Kodak Mobil Film Tarayıcı, AA destekli bir LED arka aydınlatması dışında neredeyse tamamen kartondur. Telefonunuzu üstte ve altındaki filmi tutan katlanabilir bir karton stand dan oluşmaktadır. Kodak Mobil Film Tarayıcı uygulamasını ( Android ve iOS için ) indirebilirsiniz.

Ürün şuan 40 dolardan satılıyor. 35mm filmli makinesi olan ve digital ortama taşımayı sevenler için çok kullanışlı bir ürün diyebiliriz.
Kodak Mobil Film Tarayıcı kartondan yapıldığı için hem çantanızda taşıyabileceğiniz kadar küçük hemde çok çok hafif.

Bu yazıyı beğendiyseniz aşağıdaki linklerden paylaşın…