Salı 19 Mart 2019
PhotoPills Artık Android Telefonlarda

Çekim Teknikleri

2017/05/25 0

PhotoPills Artık Android Telefonlarda

Bir fotoğraf gördünüz ve acaba bu fotoğraf nerede, saat kaçta, hangi açıdan çekildi diye düşünüp duruyorsunuz. manzara fotoğrafçılığına merak saran kişiler bu soruların cevaplarını her zaman merak etmişlerdir. Manzara fotoğrafçılığında bu bilgiler önemlidir.

Bu konu için tasarlanan çok harika bir uygulama var. İsmi PhotoPills. Uygulamayı son 2 aya kadar sadece apple sahipleri kullanabiliyordu. Android sahipleri bu konudan çok şikayetçiydi. Ve uygulama yapımcıları bu şikayetleri dikkate alarak Android için olan versiyonu nihayet tamamladılar ve Google Play Store ye eklediler.

 

Uygulama ile neler yapılabilir nasıl çalışıyor sorusunun cevaplarına bakalım birlikte…

Örneğin sen bir x yere gidiyorsun. harika bir gün batımı yakaladın. Buna ölümsüzleştirmek istiyorsun, ama bunu başkalarıyla da paylaşmak veya daha sonra yine oraya gittiğinde o fotoğrafa yakın bir fotoğraf yakalamak için konumu,saati,açıyı bilmen gerekiyor. Uygulamayı açıp o an ki saati,konumu,açıyı giriyorsun ve fotoğrafı çekiyorsun. O bilgiler artık uygulamaya kayıt oluyor. Senden sonra x bir kişi o bölgeye gittiğinde uygulamayı açıyor. Orada daha önce çekilmiş fotoğraf var ise listede görüyor. Eğer çekilen fotoğraf hoşuna gitmişse hangi saatte,hangi açıdan hangi enlem boylam ile çekilmişse bilgilerini alıyor ve ona göre kendini konumlandırıp ona yakın bir kadraj ve sonuç elde etmiş oluyor. Bu herkes için aslında bir fikir olmuş oluyor. Bazılarımız bu kopyacılık oluyor diye bilir, fakat bu aslında sadece o gün batımının veya o manzaranın hangi saatlerde hangi açıyla o duruma geldiği ile ilgili fikir veriyor sadece.


 

İşte bir örnek. Aşağıdaki örnekte çekilen fotoğrafın konum,saat ve diğer bilgileri paylaşılmış.

Uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/tr/app/photopills/id596026805?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.photopills.android.photopills
2017/05/26 0

POPÜLER MACPHUN FOTOĞRAF DÜZENLEME programı SONUNDA WINDOWS’A GELIYOR

admin MORE

ABOUT AUTHOR

KADİR
The author didn't add any Information to his profile yet.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *