Salı 19 Mart 2019
Yaratıçı Perspektif Çalışmaları

Çekim Teknikleri

2016/12/25 0

Yaratıçı Perspektif Çalışmaları

Model araba tutkunu ve fotoğrafçı Michael Paul Smith elindeki geniş araba koleksiyonu ile farklılık yaratmak için çalışmalara başlar ve ortaya inanılmaz güzel çalışmalar çıkar. 

 

Yıllardır kendi kasabasını kurmak istediğini belirten Michael Paul Smith, Arabalarının yanına binalar ve yapı maketlerini de katarak hayalini gerçekleştirmeye başlar. 

300 farklı arabakoleksiyonuna sahip. Bina sayısının o kadar geniş olmadığını söylüyor Michael. Şuan elinde sadece 15 farklı bina olduğunu bunları zaman içerisinde daha fazlalaştırmak istediğini belirtiyor. 

 

Michael’in şuan kullandığı makine 14 megapiksellik Canon PowerShot SX280 HS Dijital Fotoğraf Makinası. Buda gösteriyor ki pahalı ekipman sahibi olmak değil yaratıcı fikir sahibi olmak her zaman daha önemli. Bu kurgunun hazırlanma sürecinin biraz zahmetli ve sabır gerektiren bir şey olduğundan bahsediyor. Bir setin kurulum ve çekim süresinin yaklaşık 1 gününü aldığını birazda çekimin konusunun süreyi etkilediği belirtiyor. ‘Gün batımı konulu bir çekim yapmaya karar verirsem akşam saatlerine kadar bunu beklemem ve o doğal ışığı yakalayıp çekimi tamamlamam gerekiyor’ diyen Micheal bunu zevkte yaptığı için hiç sıkılmadığını söylüyor.

Kendisini en çok zorlayan konunun perfektifi oluşturmak olduğunu dile getiriyor. Tüm araçları,binaları ve diğer unsurları aynı zemin üzerinde konumlandırmak ve bunu gerçek arka plana uyumlu şekilde yerleştirmek gerçekten büyük emek isteyen bir iş olarak görüyor. 

Şimdi ortaya çıkan o harika yaratıcı fotoğraflara göz atalım

 

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

ABOUT AUTHOR

KADİR
The author didn't add any Information to his profile yet.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *