Çoğu Kişinin Bilmediği 3 Iphone Telefon Fotoğraf Çekim Tüyosu

0
15

Akıllı telefon kameraları gün geçtikçe daha iyi hale geliyor.  Kullanımım kolay ve elimizin altında olması bazı kişiler tarafından fotoğraf için daha çok tercih edilmeyen başlandı gibi.

Bu yüzden çoğumuz günlük hayatta bu kullanım kolaylı nedeniyle fotoğraf çekmek için sadece elimizdeki telefonları kullanır olduk.

Telefon ile fotoğraf çekim teknikleri düşünüldüğü kadar çokta basit değil. Fotoğraf çekiminde dikkat ettiğimiz tüm detayları ve kuralları telefon ile fotoğraf çekerken de uygulamalı ve bunlara dikkat etmeliyiz.

Bazı marka telefonlarda bazı kamera seçenekleri gizlenmiş ve kullanıcılar tarafından bilinmiyor. Çok fazla kullanıp karıştıran kişiler bu özellikleri biliyor olabilir, fakat bir çoğumuz eminim ki ya bilmiyoruzdur ya da görüyoruzdur fakat ne işe yaradığını hiç araştırmayıp kullanmamışızdır. Gelin şimdi çoğu kişinin bilmediği 3 Iphone telefon fotoğraf çekim tüyosuna göz atalım.

1. Pozlama Telafisi

Bu özelliği genelde DLSR tarzı makine kullanan kişiler bilirler. Telefonda odaklamak istediğiniz alana tıkladığınızda, yanında kare ve küçük bir güneş simgesi göreceksiniz. Bu güneş simgesi pozlama telafisidir. Görüntüyü aydınlatmak ve karartmak ve pozlama üzerinde daha fazla kontrol etkisi yaratmak için parmağınızı tıklayın ve parmağınızı yukarı veya aşağı sürükleyin.

2. Izgara Kılavuz Çizgileri

Bir başka özellik telefonunuzda bir ızgara ayarının olduğudur. Izgarayı etkinleştirdiğinizde, iki küçük kesit göreceksiniz. Hizalandıklarında, telefonunuzun yere tamamen paralel olduğunu gösterecektir. Bu dikey çekimde çokta olmamakta.

3. OTOMATİK ODAKLAMA KİLİDİ

Fotoğrafın belirli bir alanına dokunduğunuzda, telefonunuz oraya netleme yapar. Ancak, dokunup basılı tutarsanız, telefon otomatik odaklamayı kilitler. Bu, seçtiğiniz odak noktasını kaybetmeden çekimi yeniden oluşturmanıza olanak sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz