Perşembe 18 Nisan 2019
YENİ TRENT INSTAKON RF70 ANALOG FOTOĞRAF MAKİNESİ

Fotoğraf Makineleri

2018/06/02 0

YENİ TRENT INSTAKON RF70 ANALOG FOTOĞRAF MAKİNESİ

Öncelikle MİNT firmasını kutluyorum. Bun tür haraketler fotoğraf camiası için bana göre kesinlikle gerekiyor.

Günümüzdeki büyük fotoğraf makinesi üreticisi firmalar analog makinelerin üretimini neredeyse tamamen bitirmişken çok yeni kurulan MİNT firması bu alanda ilerlemeye niyetli gibi gözüküyor.

 

INSTAKON RF70 modeli piyasa sürmeye hazırlanan firmada büyük heyecan var. Çok yeni bir firma olmalarına rağmen analog dünyasına böyle bir ürün sokmanın gerçekten cesaret edilmesi gereken bir iş olduğunu çok iyi biliyorlar.

Dün yapılan açklamada INSTAKON RF70 849$ ön sipariş ile satışa sunuldu.

 

 

MiNT firması aslında dediğim gibi çok yeni bir firma aslında. Ama geriye dönük baktığımızda analog dünyasına hiçte yabancı değiller. Hatta Rolleiflex’in Rollei Instant kamerayı geliştirmelerine büyük yardımları dokundu diyebiliriz.

 

MiNT, Instakon RF70 modelinin tasarımını diğer analoglar gibi tutmaya çalışmış. Tabi ufak dokunuşlarla farklı hale getirmeye çalışmışlar. Aslında Instakon RF70’e genel olarak baktığımızda o eskilerdeki efsane körüklü  Polaroid Land kamerasını hatırlatıyor. Tek fark durdurulan Polaroid filmleri yerine yaygın olarak kullanılan Instax Wide filmini kullanması diyebiliriz.

 

Instakon RF70, f 5.6 ile f22 arasında bir diyafram aralığına sahip 75mm objektifi var. Deklanşör hızı aralığı 1/2 saniye. 1/500 sn. Bununla birlikte aynı zamanda uzun pozlamalar için bir Ampul modu var. Daha “modern” özellikleri, dahili bir otomatik flaş ve  otomatik zamanlayıcı (Land kamerasının sahip olmadığı iki işlev) mevcut.

 

Digital makinelerden bunalanlar için çok güzel ve özel bir ürün diyebiliriz. INSTAKON RF70 analog fotoğraf makinesi ile çekilmiş fotoğraflar da bana göre çok güzel. Aşağıda bir kaç örneği sizlerle paylaşıyorum.

Ürün ile ilgili ön siparişi MİNT sayfasına giderek verebilirsiniz.

 
2018/06/07 0

CANON RESMİ AÇIKLAMA İLE YENİ CANON 70-200MM F2,8L VE CANON 70-200F / 4L IS DUYURDU

admin MORE

ABOUT AUTHOR

KADİR
The author didn't add any Information to his profile yet.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *