Perşembe 18 Nisan 2019
PARKTA ÇEKİM YAPAN KİŞİYE ÖFKELİ KADIN SALDIRDI

HABER

2018/11/26 0

PARKTA ÇEKİM YAPAN KİŞİYE ÖFKELİ KADIN SALDIRDI

Geçtiğimiz günlerde Florida eyaletinde Nickolette Mottola, arkadaşının çocuklarının fotoğraflarını çekmek için halka açık bir park olan Coral Springs’e giderler. Herkese açık bir alanda olmalarına rağmen parkın bitişiğinde evi bulunan bir kadın ortaya çıkarak fotoğraf çekimini yapan Nickolette ve fotoğrafı çekilen anne-babaya şiddetli bir şekilde bağırmaya başlar.

Herkes ne olduğu anlamaya çalışırken, öfkeli kadının yakınlaştığında neden tepki gösterdiği anlaşılır. Öfkeli kadın park içinde fotoğraf çekimi yapılamayacağını, bunun yasal olmadığını ve derhal bunu kesmelerini aksi halde polis çağıracağını söyler.

Fotoğrafı çeken kişi kadına, fotoğraf çekiminin ticari bir amacı olmadığını sadece arkadaşlarının çocuklarının mutlu olması ve hatıra kalması için çektiğini, ayrıca şiddetli şekilde bağırmasının tatlı çocukları korkuttuğunu bağırmayı kesmesini söyler. ( Çocukların korkudan ağlama sesleri duyuluyor ) Fotoğrafı çeken Nickolette parkta kendisinden başka 6 kişinin daha fotoğraf çektiğini bunun gayet normal olduğunu savunur. Ve aralarındaki tartışma çok büyür.

Aynı kadın parka gelen başka fotoğrafçılara da saldırmış, hatta bazılarını bahçesindeki tazyikli su ile savurmaya çalışmış.

Olaylar üzerine Coral Springs şehri Parklar Müdürlüğüne konu danışılır. Yetkili merci tarafından yapılan açıklamada ” Her aile kamuya açık park alanında çocuklarının fotoğraflarını izin almaksızın çekme hakkında sahiptir. Ticari bir çekim ise bununla ilgili izin alması gerekmektedir.” ibaresi yer alır.

Çekimi yapan aile ellerinde sıradan bir makine olduğunu ticari çekimi yapacak hiç bir ekipmanın olmadığını ( tripod,flaş/paraflaş vb. ) söyler. Herkes tarafından aile haklı bulunup savunulur.

Olay mahkemeye taşınır…

Sizinde başınıza böyle bir olay geldi mi?

Bizim ülkemizde bu şekilde değilde ticari kısmıyla ilgili olayların yaşandığını düşünüyorum. Özellikle düğün dış çekimlerinde…
2018/08/11 0

YENİ SAMSUNG GALAXY NOTE 9, KÖTÜ BİR FOTOĞRAF ÇEKTİĞİNİZDE SİZİ UYARIYOR

admin MORE

ABOUT AUTHOR

KADİR
The author didn't add any Information to his profile yet.


Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked. *