Hoya’nın ışık kirliliğini azaltan yeni ND Filtesi satışta

0
36

Hoya firması, astrofotografi çekerken ışık kirliliğini azaltan Hoya Starscape filtreyi satışa sundu.

Gece manzarası fotoğrafçılığı için tasarlanan HOYA STARSCAPE filtresi şehirlerde yaygın olan yapay ışıkların ürettiği ışık kirliliğini azaltıyor.

HOYA STARSCAPE, dünya genelinde çoğu şehirde yaygın olan Sodyum ve Merkür-buhar ışıklarından kaynaklanan ışık kirliliği ile ilişkilendirilen spektrum alanındaki ışık iletimini kesiyor. Böylece, doğal renkler ve gece gökyüzünde gelişmiş kontrast ile daha net bir görüntü sağlanıyor.

HOYA STARSCAPE filtresinin kullanım alanı, zemin ve gökyüzünün bir kompozisyonda konumlandırıldığı gece manzarasıdır. Gökyüzünün doğal renkleri, diğer nesneler etkilenmeden bırakılırken, gerçek bir şekilde sonuca ulaşılıyor.

ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

  • Yapay şehir ışıklarından sarımsı ve yeşilimsi renk tonunu azaltır.
  • Doğal renk üretimi ve genel olarak gelişmiş kontrast sağlar.
  • Geniş ve süper geniş açılı lenslerle uyumludur.
  • Düşük profilli çerçeveye sahiptir.

HOYA HAKKINDA

HOYA, dünyanın en büyük optik cam üreticisidir ve tüm optik cam üretiminde dünya genelinde pazar payının %50’sine sahiptir. Optik cam üretimi alanında HOYA, diğer rakiplerle karşılaştırılmada olağanüstü özelliklere sahiptir. Camını Japonya ve dünyadaki tanınmış optik lens üreticilerinin çoğuna veriyor ve dünya genelinde kamera filtrelerinin bir numaralı payını elinde tutuyor. Kenko Tokina, HOYA filtreleri için dünya çapında ihracat ajanıdır.