Instagram, Whatsapp ve Facebook’a girilmiyor? Sebebi ne?

0
58

Sosyal medya platformları InstagramWhatsapp ve Facebook‘a erişim sorunu yaşanırken, konuya yönelik son dakika haberleri de peş peşe geliyor. Akşam saatlerinde eş zamanlı olarak Instagram, Whatsapp ve Facebook’ta yaşanan erişim sorunu neticesinde, bireyler çeşitli problemlerle karşılaştılar. Whatsapp’ta fotoğraf ve ses gönderilemezken, Instagram’da ise akış ‘akış yenilemedi’ ve ‘içerik yüklenemedi’ sorunu baş gösterdi. Öte yandan, Facebook’ta da benzer sorunlar gözlemlendi. Peki, Instagram, Whatsapp ve Facebook çöktü mü, neden açılmıyor? Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden son dakika açıklaması yaptı.

Türkiye saati ile 17.00 dolaylarında Instagram, Whatsapp ve Facebook’ta çeşitli erişim sorunları yaşandı. Whatsapp’ta fotoğraf ile ses gönderilemezken, resim indirmede de problem yaşandı. Bir diğer platform Instagram’da ise hikaye (story) izlenemezken, ‘akış yenilemedi’ ve ‘içerik yüklenemedi’ uyarısı kullanıcıların karşısına çıktı. Bunların hemen akabinde Facebook’ta benzer giriş ve erişim sorunları ortaya çıkarken, kullanıcıların araştırmaları da bu yönde şekillendi. Arama motorları üzerinde Whatsapp’ta neden fotoğraf ve ses gönderilmediği, Instagram’da neden akış yenilemediği ve Facebook’a girişin nasıl yapılacağı oldukça merak edildi.

INSTAGRAM, WHATSAPP VE FACEBOOK ÇÖKTÜ MÜ? BAKAN YARDIMCISI’NDAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve merak edilen ‘Facebook, Instagram ve Whatsapp çöktü mü?’ sorusuna yanıt verdi. Kullanıcılar, Facebook, Instagram ve WhatsApp’taki karşılaşılan geniş çaplı erişim şikayetlerini bir diğer sosyal ağ Twitter üzerinden yaptıkları paylaşımlarla dile getirirken, yaşanan sorun sosyal ağlar başta olmak üzere internet sitelerindeki erişim sıkıntılarını gerçek zamanlı olarak takip eden Downdetector.com’a da yansıdı.Dünya genelinde sosyal medya platformları Instagram, Whatsapp ve Facebook’taki erişim sorununa yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden son dakika açıklaması yaptı. Sayan; “Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” dedi

NEDEN RESİM GÖNDERİLEMİYOR?

Olağandışı olarak, resmin önizlemesinde bir sorun yok. Bu, alıcıların gönderilmekte olan resimlerin bir sürümünü görebilecekleri anlamına geliyor ancak fotoğraflar karşıdaki şahsa bulanık olarak gidiyor.

Yaşanan probleme ilişkin ısı haritası şu şekilde;