LENS ÖNERİLERİ

Bu bölümde makineleriniz için önerilen lenslerin hem özelliklerini görecek hemde bahsi geçen lensler ile çekilmiş fotoğrafları görerek fikir sahibi olacaksınız. Hangi lensi almalıyım? Sayfanın en alt kısmında Portre için en uygun lensler, düğün fotoğrafçılarının tercih ettiği lensler gibi bölümlere de ulaşabilirsiniz.

★ Fotoğraflarınızın kalitesini artırmanın en önemli yollarından biri önüne iyi bir lens takmaktır. Hangi lensi seçmeliyim? sorusu tamda burda karşımıza çıkmakta. Mevcut Canon lens serisinde 70’in üzerinde lens var. Nikon tarafında da aynı şekilde çok fazla sayıda lens seçeneği mevcut. Sony,fujifilm,pentax ve samsung markalarında bu seçenekler biraz daha az diyebiliriz.

Yukarı saydığımız Nikon,Canon,Sony,Fujifilm,Pentax ve Samsung gibi markalara üçüncü parti lens üreticileri Sigma,Tamron,Samyang, Rokinon, Carl Zeiss, Tokina destek vermekte bu markaların ürünlerine uyumlu lensler üretmektedirler.,

Lens seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz; lensin kalitesine, diyafram aralığına, odak uzaklığına,ne çekecek isek ona göre seçim yapmaya ve tabiki fiyatına dikkat etmeliyiz. Hangi makineyi almalıyım? hangi lensi almalıyım? ile ilgili ufak makaleye BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Gelelim lens önerilerine ;

Ⓒ CANON MAKİNELER İÇİN LENS ÖNERİLERİ

Canon Lens Önerileri için Aşağıdaki resmin üzerine tıklayın 😉


 

Ⓝ NİKON MAKİNELER İÇİN LENS ÖNERİLERİ

Nikon Lens Önerileri için Aşağıdaki resmin üzerine tıklayın 😉

Ⓢ SONY MAKİNELER İÇİN LENS ÖNERİLERİ

Sony Lens Önerileri için Aşağıdaki resmin üzerine tıklayın 😉


 

Ⓕ FUJİFİLM MAKİNELER İÇİN LENS ÖNERİLERİ

Fujifilm Lens Önerileri için Aşağıdaki resmin üzerine tıklayın 😉


 

PORTRE FOTOĞRAF ÇEKMEYİ SEVENLERİN ÇOĞUNLUKLA TERCİH ETTİĞİ EN İYİ SONUÇLARIN ALINDIĞI LENSLER İÇİN AŞAĞIDAKİ RESME TIKLAYIN.


 
 

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARININ EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ LENSLERİ GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESME TIKLAYIN.