Yüksek Tavanlı Mekanlarda Flaş Kullanımı İçin Reflektör Yapımı

0
10

Neden reflektör kullanılmalı?

Reflektör, ışığı yayacak geniş düz bir yüzeye sahip bir ekipman. 

Reflektörler sadece ucuz, hafif ve taşıması kolay değil, aynı zamanda iyi aydınlatılmış görüntüler oluşturmak için de önemlidir. Manzara veya vahşi yaşam çekmiyorsanız, kullanmanızda her zaman fayda var.

Gümüş Reflektör: Işık miktarının büyük çoğunluğunu yansıtır ve kendisine vuran ışığın rengini değiştirmez. Profesyoneller ışığın rengini değiştirmediği için genelde bu reflektörü kullanır.

Beyaz Reflektör: Gümüş reflektörler kadar ışık yansıtmazlar. Genelde çekilen konuya yakın tutulmak kaydıyla işe yarar. Portre veya ürün çekimlerinde kullanılabilir.

Altın Reflektör: Güneş ışığının rengiyle eşleştiği için genel olarak dış mekan çekimlerinde kullanılır. Stüdyoda kullanılması tavsiye edilmez çünkü stüdyoda kullanılan beyaz ışığı altın reflektör ile yansıtırsak sarı bir ton elde ederiz. Aynı obje üzerinde 2 renk elde etmiş oluruz.

Siyah Reflektör: Işığı emen bir yapıya sahiptir. Genel olarak çatal-kaşık, cam, mücevher gibi parlak ürünleri çekerken oluşabilecek yansımayı kesmek için kullanılır.

Yarı geçirgen yansıtıcı: Çok sert ışıklı ortamlarda ışık şiddetini düşürmek için kullanırılır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz